Video reklama

Portál YouTube je druhým najnavšetvovanejším portálom sveta s viac ako miliardou návštevníkov denne. Tí nehľadajú len zábavné videá či hudbu ale aj návody, filmy a manuály. Zo skúseností vieme, že výkon video kampaní nie je tak ani o získavaní konverzií (objednávok) ako o budovaní značky alebo prezentácii posolstva (napr. nový produkt na trhu).

Pre založenie video kampane je potrebné mať uploadované video na portáli YouTube. Následne cielenie videa je veľmi podobné ako pri bannerovej kampani.

Reklamné videá tak môžme cieliť:

– na návštevníkov podľa demografický kritérií (vek, pohlavie)
– na lokalitu užívateľov
– na záujmy užívateľov
– na nákupné záujmy užívateľov
– na témy videí či kanálov
– kľúčové slová
– konkrétne videá
– zariadenia
– remarketing.

Samotná video reklama môže mať formu:
TrueView Discovery – videá sa zobrazujú zväčša vo výsledkoch vyhľadávania. Inzerent platí za kliknutie na náhľad videa.
TrueView In-Stream – najpopulárnejší formát, kedy sa reklamné video zobrazuje pred, počas alebo po spustení zvoleného videa. Popár sekundách spustenia “vyskočí” možnosť “preskočiť” a tak ho vypnúť. Týmto spôsobom sa dajú ušetriť finančné prostriedky, keďže odfiltruje nerelevantných divákov. Inzerent platí iba za zhliadnutie videa (min.30 sekúnd).
Bumper Ads – krátke nepreskočiteľné video. Výhodou je vysoký počet zobrazení, nevýhodou dodatočná filtrácia divákov. Inzerent platí za každé zobrazenie videa.

Kontaktujte nás

Neváhajte nás kontaktovať. Prvá konzultácia je zdarma!

0948 312 290

info@hitt.sk

Kúpeľná 6
Prešov
(Eastcubator)